KARGO, İADE, DEĞİŞİM BEDAVA

Bir Moda Efsanesi Kız Kulesi!

Blog: Tarih: 2017-03-04 Gösterim: 647
Bir Moda Efsanesi Kız Kulesi!
Moda her zaman ilham almıştır. Kimi zaman kuştan, çiçekten kimi zaman insandan, doğadan. Hele mistik hikayelere konu olmuş aşk dolu hikayelerden en güzel tasarımlar çıkabilmekte ve bu tasarımlar hikayeleri ile daha da anlam kazanmakta.

Bugün işte bu ilham kaynaklarından; aşıkların çoğu zaman karşısında sadece çayını yudumlamak için bile kilometrelerce yol teptiği, pekçok evlilik teklifine ve aşka şahitlik etmiş, tarihi MÖ. 400 yılna kadar ulaşan, üstünde bembeyaz martıların uçuştuğu, her bir açısından milyonlarca selfi ve fotoğraf çekilmiş kız kulesi efsanesinden bahsetmek isterim.

Günümüzde sandallar ile ulaşılan, sevgililerin ve özel günlerin buluşma mekanı çok güzel bir restorana sahip bu kule ile ilgili en yaygın hikayeyi bilmeyen yoktur. Krala 18 yaşına geldiği zaman kızını bir yılanın sokacağı ve kızının öleceği söylenir. Bu durumda kralın bulduğu çözüm kızını denizin ortasındaki kız kulesine hapsetmektir. Ancak gün gelir bir üzüm sepeti içinde kuleye ulaşan yılan kralın kızını zehirler. Bu ve pekçok hikayenin konusu olan kız kulesi yunan mitolojisinde ise Hero ve Leandros'un acıklı aşk hikayesine konu olmuştur. Sevdiğine yol göstermek için Hero'nun yaktığı fener söner ve Leandros yüzerek ulaşmaya çalıştığı kuleye ulaşamadan yönüne kaybeder ve boğulur. Buna dayanamayan Hero da kendini boğazın sularına bırakarak acıkl bir efsanin hikayesini oluşturur.
 
Her zaman ulaşılmazlığı, aşkı, hayalleri, güzelliiği temsil etmiş ve efsaneleri dilden dile yayılmış bu adacıktaki dillere destan kule temsil ettiği anlamlar ile ve tabiiki eşsiz güzelliği ile pekçok kıyafete de ilham kaynaği olmuştur.
 
İşte kız kulesi tasarımlı özel kıyafet ve aksesuarlardan birkaçını sizin için sıraladık.
 
TÜMÜNÜ İNCELE
Etiketler: kız kulesi, istanbul, manzara,
** Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır. Bildirdiğiniz mail adresiniz yayınlanmaz.

YORUMLAGüvenli Alışveriş
Telif Hakkı Modacix.com © 2017